Įėjimo zonos įrengimas

Ką reikia žinoti apie teisingą įėjimo zonos įrengimą

10/23/20232 min skaitymo

Įėjimo zonos sistema
Įėjimo zonos sistema

Ar žinote, kad teisingas įėjimo zonų įrengimas ženkliai sumažina grindų ekspoatacijos kaštus.

Teisingai išdėstyta įėjimo priežiūros sistema – pirminis bei antrinis kiliminės sistemos įrengimas. Pirminė kiliminė sistema apima grubų abrazyvo bei purvo nuvalymą iki įėjimo durų ir už jų pradiniame etape (zona1 ir zona2). Toliau sektų antrinė kiliminė sistema (zona3). Geras įėjimo zonų įrengimas ženkliai sumažina kasdienias bei periodinias patalpų valymo išlaidas. Purvas sulaikomas ties įėjimo zonomis ir nenešamas į tolimesnias patalpas, tokiu būdų grindų dangos išliks švarias dienos bėgyje. Be to, priežiūros sistema prailgins jų ekspotacijos trukmę.

1-oji zona skirta stambiam abrazyvui ir nešvarumams nuvalyti ir baigiasi ties pastato įėjimu, tai metalinės ar kombinuotos su guma stambios grotelės.

Patekus į patalpas nuo tambūro ir dalyje holo įrengiama 2-oji zona, kurioje nuvalomas purvas ir smulkios abrazyvo dalelės, drėgmė. Šiai paskirčiai puikiai pasitarnauja tokia įėjimo zonos kiliminė sistema, kai abrazyvinės dalelės nuvalomos dėka kietų sintetinių siūlų įaustų į poliesterines kilpas. Atsiradusi drėgmė lengvai išgarinama. Tokios dangos apsaugo tolimesnias grindis nuo purvo ir nešvarumų patekimo. Labai dažnai komercinėse patalpose naudojami keičiami kilimėliai, turintys atlikti tokią pačią funkciją. Pastebima, kad žiemos periodu keičiami kilimėliai nesugeria didelio kiekio drėgmės ir po jais telkšo balos. Jų viršutinio/ nuvalančio sluoksnio kirptų kilpų aukštis labai mažas. Dėl tokios sandaros, tiesiog nėra galimybės gerai nuvalyti abrazyvą ir purvą. Šie kilimėliai klojami ant esamų grindų, nėra įtvirtinami, todėl yra galimybė užkliūti. Deklaruojamas tvarumas naudojant šio tipo kilimėlius sąlyginis, įvertinant pastovias valymo paslaugas po kiekvieno kilimėlio pakietimo.

3-ioji zona yra retai įrenginėjama Lietuvos rinkoje. Jos įrengimui gali būti naudojama tokia pati kiliminė sistema kaip 2-oje zonoje arba paprastesnės sudėties kiliminė sistema skirta 3-iąjai zonai. Šios dangos dėka nuvalomi mikso purvo likučiai. 

Šios zonos turėtų būti suplanuotos projektuojant pastatus ar patalpas. Tokiu būdu suplanuojami įgiliminai, kurių dėka kiliminės sitemos susijungs su tolimesnėmis grindimis viename lygyje.

Taigi, naudojant ilgalaikius ir patikrintus sprendimus įėjimo zonų įrengimui sutaupysite ne tik grindų eksploatacijos kaštus, bet sutaupysite ir investuodami vieną kartą į tvarias ir ilgalaikias medžiagas, kurios tarnaus minimum 10-15 ar net visus 20 metų.