Vinilinės grindys - mitai ir tiesa apie vinilines grindis

Vinilinės grindys - ką reikai žinoti renkantis vinilines grindų dangas

9/15/2023

vinilinės grindys
vinilinės grindys

Ką reikia žinoti renkantis vinilines grindis?  Klausimas, kurį turėtų užduoti kiekvienas pirkėjas, norintis įsigyti LVT vinilines grindis.

PVC, vinilinės, LVT grindys, ruloninės vinilinės grindys - visas šias grindis vadiname vinilinėmis grindimis. PVC ir vinilines grindis yra tos pačios grindys- polivinilchloridinės grindys. Tai viena iš plastikų rūšių, kurią sutinkame ir buityje, pvz. plastikiniai daukartiniai indai. Vinilionės grindys gali būti homogeninės ir heterogeninės. Vinilinių grindų atsiradimo rinkoje pradžioje šios grindys buvo vadinamos PVC grindimis. Tai keldavo tam tikras asociacijas su kitomis statybinėmis medžiagomis. Šiai dienai rinkoje labiau naudojamas pavadinimas vinilinės grindys. Aukštos kokybės vinilinės grindys plytelėmis vadinamos LVT grindimis (trumpinys anglų k. vertimo luxury vinyl tiles). Tai prabangios, aukštos kokybės dizaino vinilinės grindys.

Į ką tikrai turi atkreipti dėmesį klientas pradėdamas ieškoti LVT vinilinių grindų:

  • ar grindų gamyba be ftalatų - kancerogeninių medžiagų, ribojamų REACH reglamento (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų), ir yra tinkamos A+ energinės klasės pastatams, klasifikuojant pagal VOC vidaus oro emisijos skalę. Gamintojai nenaudojantys šių medžiagų gamyboje labai aiškiai tai deklaruoja, produktai yra sertifikuoti ir techniniuose lapuose ši informacija yra pateikiama. Šalia to produktai sertifikuoti dar eile sertifikatų pažyminčių medžiagų kokybinius paramentrus ir oro komfortą patalpose.

  • viena yra, kai medžiagos turi gamyklinį naujos medžiagos kvapą, kai išimama iš dėžės ir visai kas kita, kai medžiagos kvapą skleidžia ekspoatacijos metu. Tai dar vienas rodiklis renkantis vinilines grindis. Jei prekybos vietoje jaučiate medžiagų kvapą, net nebandykite ten žvalgytis.  Pagalvokite, kas vyks, kai tokias medžiagas pasiklosite ant šildomų grindų...

  • vinilinių dangų fiziniai parametrai yra didelė dalis kokybės išraiškos. Paimkite vinilinių grindų lentelę, plytelę į rankas ir patyrinėkite. Kokybiškos sudėties lentelės bus tvirtos dėl matmenų stabilumą suteikiančio pagrindo. Kokybiškų lentelių pagrindas bus pagamintas iš vinilo. Kas nėra aptarinėjama, tai darbinio vinilo sluoksnio sudėtis, kuri įtakoja medžiagų estetinį vaizdą ekspoatuojant ir galimybę lengvai atnaujinti paviršių. Kiek grynas ar su priemaišomis šis yra.  Atitinkamai pasižeidus, kiek lengvai jis pasiduos atnaujinimui, kai bus sudėtyje priemaišų ir kokios kokybės darbinis sluoksnis gamintojo naudojamas. 

  • apie estetinius vinilinių dangų skirtumus aptarsime vėliau.