Vinilinių grindų dizainas

Vinilinių grindų estetinis vaizdas ir kokybė neatsiejama

10/6/2023

Vinilinių grindų dizainas
Vinilinių grindų dizainas

Kas pirmiausia patraukia akį, kai renkamės prekes? Manau daugelis atsakys, kad -faktūra, spalva, raštas, modelis. Jei randame akį patraukusį vaizdą, tuomet pradedame gilintis labiau. Stebint klientus ir specialistus ateinančius į saloną rinktis medžiagas, pirmiausia pastebiu, kad pradedama ieškoti akį patraukiančio vaizdo. Tuomet liečiama ir tik tada klausiamos detalės, atsparumas, kt. techninės charakteristikos. Pastarosios domina ne visus. Nors turėtų būti Nr.1.

Pratęsiant vinilinių grindų klausimą, apžvelgsime jų estetinį vaizdą, dizainą.  Rinkoje yra labai didelė vinilinių grindų pasiūla. Kaip išsirinkti kokybišką paviršių?  Techninius klausimus aptarėme anksčiau, dabar- grožio dalis. Kodėl renkamės sintetinius, natūralias medžiagas imituojančius paviršius? Kokybiškos vinilinės grindys yra pranašesnės lyginant su  natūraliomis medžio grindimis savo priežiūra ir ekploatacija. Natūralių grindų paviršiai būna alyvuoti, šarmuoti, muiluoti ar lakuoti.  Pritariu, kai medžio grindys alyvuojamas ir išlieka medžio tekstūra, kvapas, bet paviršius labai teplus, dėmės įsigeria ir su laiku atsiranda "nelaimių žemėlapis". Tuomet paviršių reikia renovuoti.  Kiekvienas grindų atnaujinimas yra papildomos išlaidos ir nepatogumas, skiriamas laikas.  Kai medžio paviršius lakuojamas, medžio tekstūra pasislepia. Medžio paviršius gali lengvai pasižeisti dėl nukritusių daiktų, susibraižo nuo akyvių augintinių, užliejus vandeniu. Šių aptariamų problemų išvengiame,  kai naudojamos vinilinės grindys.

 Gamintojai skirtingai investuoja į vinilinių grindų kokybines ir estetines savybes.  Estetinis vinilinių grindų vaizdas priklauso nuo dizaino nuotraukos: ar ji piešta ar perkeliama natūralios medienos, akmens, betono nuotrauka. Estetinis vaizdas priklauso ar vinilo grindų lentelės ar plytelės atsikartoja ar ne. Atsikartojanti šaka, šerdis, motyvas esantis vis 8-oje ar 10-toje lentelėje toje pačioje vietoje, suklijavus eilę lentelių lengvai pastebimas, ir tokiu būti lengva suprasti, kad grindys sintetinės. Kokybiškos vinilinės grindys turėtų būti sunkiai atskiriamos nuo natūralių.

Viršutinis (darbinis) vinilo sluoksnis taip pat įtakoja estetinį vinilinių grindų vaizdą. Ar paviršius blizgus ar matinis, ar pusiau matinis. Ar viršutinis sluoksnis atkartoja medžio tekstūrą, ar sendinti paviršiai turi išdirbtos ar išplautos lentos paviršių, ar paviršius lygus, ar paviršius atkartoja skelto akmens nelygumus. Tai suteikia grindims autentiškumo ir natūralumo.  

Bendras vinilinių grindų asortimentas, tonų, spalvų, grindų raštų ir dizainų pasirinkimas. Kuo platesnis grindų asortimentas, tuo lengviau rasti reikiamą toną. Papildomai siūlomi grindų dizainai suteiks galimybę pasirinkti ir susikurti individualias grindis. Vinilinių grindų raštai nuo paprasčiausių eglutės ar chevrono iki sudėtingiausių individualių sprendimų.

Taip pat vinilinių grindų paviršius gali būti gamykloje padengiamas specialiu apsauginiu spluoksniu, kuris palengvina grindų priežiūrą. Paprasčiausias būdas - uretano padengimas, aukštesnio lygio apsauga - Quantum Guard Elite apsauga.  Nuo vinilo kokybės priklauso ar paviršius galės būti renovuojamas. Įdomus dalykas tai, kad vinilas turi taip pat kokybinius parametrus kaip pvz. auksas turi prabą.

Kodėl kalbame apie vinilinių grindų renovaciją, jei jau tokia stipri danga? Taip, jos taip pat gali būti pažeistos. Vinilo paviršius nedraugauja su kietu (pigiu) plastiku. Jei norite naudoti biuro kėdes su plastikiniais ratukais - stop. Kėdžių ratukai turi būti guminiai.  Baldų kojalės turi būti paklijuotos veltinio apsauga. Visuomet rekomenduojama naudoti gerai įrengtą įėjimo kiliminę sistemą (zona 1 ir zona 2), kai planuojate naudoti vinilines grindis komerciniame interjere, kuris prasideda nuo įėjimo į patalpas. Paprastai tokios sistemos turi būti įrengiamos kiekvienoje komercinėje erdvėje tam, kad sumažinti grindų priežiūros kaštus.  Taigi, nenuvalytos abrazyvinės dalelės ant avalynės gali braižyti vinilinių grindų paviršių. Tokie pažeidimai gali būti lengvai sutvarkomi, vaškuojant vinilinių grindų paviršių, kai šis yra kokybiškas ir be priemaišų.

Įėjimo zonų įrengimą aptarsime vėliau.